يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/09/01
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 150607 | کل بازدید : 1443878 
اخبار > 12 هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری استان تهران حضور دارند/ برای ۸ هزار نفر دیگر چه برنامه‌ای دارید؟
 


 

معاون استاندار تهران تعداد معتادان حاضر در کمپ‌ها را اعلام کرد:

12 هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری استان تهران حضور دارند/ برای ۸ هزار نفر دیگر چه برنامه‌ای دارید؟

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با تاکید بر ارائه برنامه برای معتادانی که در مراکز نگهداری هستند گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری استان تهران حضور دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس جوهری صبح یکشنبه در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به اولویت ساماندهی معتادان متجاهر اظهار داشت: جلسات باید کاربردی باشد و به سمت راهکار برویم تا خروجی برای استان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ۵ اولویت در حوزه آسیب‌های اجتماعی مطرح کرده اند که اعتیاد را نیز شامل می‌شود، ادامه داد: بر اساس جلسات شورای عالی امنیت کشور و حسب تاکید استاندار تهران، موضوع آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرارگرفته و در این راستا قرارگاه خدمات اجتماعی با چند رویکرد که اولین موضوع اعتیاد و معتادان متجاهر است، تشکیل شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: دو جلسه در شهرداری تهران داشتیم تا کار پیش رود و با توجه به اینکه شهرداری متولی این امر شده، اعلام آمادگی کرده اند و دستگاه‌های اجرایی نیز باید نماینده‌های خود را معرفی کنند.

جوهری سپس گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار معتاد متجاهر در مراکز نگهداری داریم که باید مشخص شود که برای این عده چه برنامه‌هایی داریم و اگر آنها را رها کنیم و به چرخه برگردند برای بعد از خروج چه برنامه‌ای باید داشته باشیم و سپس برای هدف گذاری بعدی ۸ هزار نفر چه برنامه‌ای داریم.

وی ادامه داد: اقدامات و موارد به صورت مصداقی مطرح شود، چرا که نیاز به بسترسازی داریم، در این زمینه به عنوان مثال برنامه داریم تا نسبت به تخریب خانه‌های پلاک قرمز اقدام شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران بیان کرد: ظرفیت‌های خالی مراکز نگهداری باید در اختیار شهرداری قرار گیرد؛ البته معتادانی که جمع آوری می‌شوند به مراکز شهرستان‌ها می‌روند، این در حالی است که شهرستان‌ها نیز در این زمینه مشکل دارند.

جوهری اظهار داشت: بایستی نقشه راهی با زمانبندی، هدف گذاری و ریل گذاری ترسیم شود و دستگاه‌ها ضمن عمل به وظایف ذاتی باید وارد این چرخه شوند؛ در این مسیر باید از ظرفیت سمن‌ها و «ان.جی، اُ» ها استفاده کرد.

 

1400/09/01  -  ١٣:٣٣ / شماره خبر : ٢١٠٥٠ / تعداد نمایش : 8


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences