يکشنبه ٠٧ آذر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/09/01
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 150605 | کل بازدید : 1443875 
اخبار > تاکید بر مشارکت جدی کشورهای اروپایی در مبارزه با موادمخدر
 


 

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر

تاکید بر مشارکت جدی کشورهای اروپایی در مبارزه با موادمخدر

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر مشارکت جدی همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی به عنوان مقصد عمده ترانزیت مواد مخدر در مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ سردار ناصر اصلانی در دیدار با توماس نیکلاسن، نمایند ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان و سفیر اسلوونی در تهران ضمن تشریح وضعیت افغانستان طی ۲۰ سال گذشته و مشکلات ایجاد شده در نتیجه حضور دولت های غربی در این کشور، گزارشی از اقدامات و فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد.
وی با تاکید بر اصل مسئولیت مشترک، بر لزوم مشارکت جدی همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی به عنوان مقصد عمده ترانزیت مواد مخدر از منشاء افغانستان تاکید و در راستای تامین نیازهای فنی و تجهیزاتی نیروهای مقابله‌ای با هدف کنترل بیشتر مرزها پیشنهادهای را مطرح کرد.
همچنین توماس نیکلاسن، نمایند ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان با تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر و ادای احترام به شهدای مبارزه با مواد مخدر گفت: تاکید دارم که مبارزه با موادمخدر وظیفه یک کشور نیست و همه کشورها باید در مبارزه‌ی با این معضل جهانی مشارکت کنند.
وی افزود: واقعیت این است گروه‌های افراطی و تروریست‌ها بیشترین سود را از منابع حاصله از کشت و تولید مواد مخدر برده‌اند و با توجه به اینکه تغییرات عمده‌ای در افغانستان به وقوع پیوسته، لذا اتحادیه اروپا در حال ارزیابی وضعیت این کشور می‌باشد.

منبع:

1400/08/03  -  ٠٩:٢٧ / شماره خبر : ٢٠٧٢٩ / تعداد نمایش : 29


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences