سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 149211 | کل بازدید : 1428968 
اخبار > اهمیت اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد
 


 

لزوم حمایت‌های مادی و معنوی از كارگاه‌هاي اشتغال و كارآفرينان فعال در حوزه اعتیاد

اهمیت اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد

مدیرکل توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر اهمیت اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد و لزوم حمایت‌های مادی و معنوی از كارگاه‌هاي اشتغال و كارآفرينان فعال در اين حوزه تاکید کرد.

با توجه به اهمیت اشتغال بهبودیافتگان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد و لزوم حمایت‌های مادی و معنوی از كارگاه‌هاي اشتغال و كارآفرينان فعال در اين حوزه، بازدیدی از کارگاه کارآفرینی و تولیدی صدر امین توسط محمدی مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر و کارشناسان موضوعی علیرضا لشگری و حسین جوان اسکوئی به همراه عليپور معاون اجتماعي شهرداري منطقه ۱۷، عرب‌نژاد رئيس اداره آسيب‌هاي اجتماعي و توانا رئيس کمیته امداد امام خميني (ره) منطقه ۱۷ با حضور محمدی مدیر کارگاه صدر امین، انجام شد.
صمد محمدی، در این بازدید ضمن تبیین اهمیت موضوع مداخلات اشتغال در فرایند بهبودیافتگی و همچنین اهمیت مشارکت اجتماعی و همکاری دستگاه‌های اجرائی مرتبط مانند کمیته امداد و شهرداری در اشتغال آسیب‌دیدگان اعتیاد به نحوه عملکرد دبیرخانه ستاد (حمایت‌های مادی و معنوی) در این خصوص پرداخت و لزوم اهمیت توسعه این واحدها را خاطر نشان ساخت.
در ادامه علیپور نماینده شهرداری منطقه ضمن تشکر از مدیر کارگاه کارآفرینی صدرامین، در خصوص جذب آسیب‌دیدگان اعتیاد معرفی شده از سوی شهرداری، نقطه نظرات قانونی و مقررات حاکم بر اجاره این واحدها را تشریح و به محدودیت زمان اجاره واحدها در بازه زمانی یکساله اشاره داشت.
توانا؛ نماینده کمیته امداد در تکمیل توضیحات نماینده شهرداری گفت: شرط لازم ارائه کمک‌های مالی و اعتباری از سوی کمیته امداد، داشتن قرارداد اجاره حداقل ۳ ساله می باشد. این موضوع به عنوان موضوع محوری به چالش و بحث گرفته شد و نهایتاً نماینده کمیته امداد نسبت به مساعدت در این خصوص قول همکاری دادند.
در ادامه؛ لشگری رئیس اداره توانمندسازی دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد عملیاتی شدن تصمیمات، به موضوعاتی اشاره و بهره‌مندی از شبکه های فروش مجازی را برای افزایش حجم فروش و بازار هدف و همکاری با استارت‌آپ‌ها و شتابدهنده‌ها را برای تحقق این مهم پیشنهاد کرد.
در ادامه بازدید؛ مقرر شد با توجه به اهمیت اشتغال بهبود‌یافتگان و خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد، در اولین فرصت و به عنوان یکی از نیازهای اساسی این حوزه، فراخوانی ملی در خصوص دعوت به همکاری کارآفرینان و کارفرمایان علاقه مند به همکاری در این حوزه انجام شود تا با شناسائی این واحدها و ایجاد شبکه‌ای با شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ها و سمن های صیانت بتوان گامی موثر در اشتغال آسیب دیدگان اعتیاد برداشت. در این میان بهره‌مندی از نرم افزارهای کاربردی در راستای ارتباط سریع در سطح ملی در دستور کار قرار گرفت.

1400/05/19  -  ٠٩:٠١ / شماره خبر : ١٩٩٥٦ / تعداد نمایش : 71


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences