سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 149201 | کل بازدید : 1428899 
اخبار > لزوم توجه به همه حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر
 


 

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی

لزوم توجه به همه حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر اگر به دنبال موفقیت هستیم، باید به همه بخش های عرصه مبارزه اعم از پیشگیری، مبارزه و صیانت توجه کنیم.

محمدحسین صالحی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان تایباد با حضور فرماندار شهرستان تایباد، دادستان، فرمانده انتظامی شهرستان و سایر اعضاء در محل سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) فرمانداری برگزار شد، گفت: امروز سن اعتیاد پایین آمده است و زنان نیز درگیر شدند و گرایش از مواد سنتی به سوی صعنتی است؛ اگر امروز تلاش نکنیم، سال‌های آینده باید تاسف بخوریم.
صالحی افزود: قاچاقچی امروز برای همه بخش ها تجویز دارد، از زیبایی و لاغری در زنان تا ورزشکاران، دانش آموزان، افسرده‌ها و… تجویز دارند، ما بررسی کردیم در سال ۹۸ بیش از ۸ هزار میلیارد تومان در حوزه مصرف مواد مخدر، سیگار و بیماری‌های ناشی از آن هزینه کرد، در خراسان رضوی انجام شده است.
وی گفت: قاچاقچی برای منافع اقتصادی، مواد مخدر قاچاق می‌کند، باید منابع مالی آنها را کور کنیم؛ اما قانون اصلاح مواد مخدر دست ضابط قضایی را برای کور کردن حوزه مالی را بسته است. همچنین در‌ بخش خرده فروشان گلایه های زیادی است، مردم نیروی انتظامی را متهم به کم کاری می کنند اما اصل آن خلا قانونی است و نمایندگان مجلس باید این دو معضل جدی را حل کنند.
دبیر شورا افزود: خراسان رضوی سال گذشته در همین بازه زمانی از سال، ۱۴ درصد و امسال ۲۶ درصد افزایش کشفیات داشته است و ایران پرچم دار مبارزه مواد مخدر دنیا با بیش از ۳ هزار شهید در حوزه مواد مخدر است.
صالحی گفت: میانگین نرخ شیوع استان ۲.۷ درصد است، ینی ۹۷.۳ درصد سالم اما می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند.
فرماندار تایباد در این جلسه بیان کرد: در راستای مقابله با مواد در تایباد، اقدامات موثری انجام شده است، به ویژه اینکه همسایه مرزی ما بزگترین تولید کننده مواد مخدر جهان است‌.
مهندس سیاح تصریح کرد: تایباد خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است و برای اثربخشی موثری را شاهد باشیم، در حوزه فرهنگ سازی و پیشگیری نیازمند حمایت هستیم. اگر حوزه اقدامات پیشگیرانه را جدی بگیریم، هزینه درمان ما کاهش خواهد یافت.
نماینده عالی دولت در شهرستان مرزی تایباد تصریح کرد: دستگاه هایی که در حوزه مقابله با مواد مخدر تلاش میکنند نیازمند تجهیزات بروز هستند، اگر چه اعتقاد داریم‌آنچه تا کنون موثر بوده، درایت و هوشمندی نیروهای ما است.
وی عنوان کرد: امروز در تایباد با وجود مرز، مواد مخدر بر اساس آمارها از دیگر شهرستان ها به این شهرستان می‌رسد و این‌نشان دهنده توان بخش مبارزه با مواد مخدر ما در مرز دوغارون است.

1400/05/13  -  ١٢:٣٠ / شماره خبر : ١٩٩٠٦ / تعداد نمایش : 53


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences