شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/06/30
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 69808 | کل بازدید : 1413026 
اخبار > تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد کشورهای عضو اکو
 


 

مشارکت بیشتر کشورهای عضو اکو در حوزه پیشگیری از اعتیاد

تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد کشورهای عضو اکو

دومین دوره آموزشی آنلاین "تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد کشورهای عضو اکو" با همکاری سازمان همکاری‌های اکو ECO، ستاد مبارزه با مواد مخدر و ‌توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران در سالن امیر کبیر دانشگاه برگزار شد.

دکتر سعید حبیبا، معاون و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران در این دوره آموزشی گفت: ما در دانشگاه تهران اعتقاد داریم که رویکرد پیشگیری، از مسلط‌ترین رویکردها در حوزه رویارویی با مسئله اجتماعی اعتیاد است و شایسته است چنین رویکردی از جمله دیدگاه‌هایی باشد که توسط برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران در هر کشوری مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: از سویی، متخصصان آموزش دیده در حوزه پیشگیری، قلب اجرایی چنین رویکردی هستند؛ از همین رو بود که دانشگاه تهران از میزبانی چنین رویدادی استقبال کرد، چون تلاش در حوزه ارتقاء سلامت آحاد جامعه از جمله مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه تهران است.
معاون و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه بیان داشت: به همین دلیل طی چند سال گذشته، این دانشگاه به عنوان بزرگترین نهاد آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده علاوه بر وظایف ذاتی خود در آموزش عالی، نقطه اتکایی در کنار نهادهای مسئول همچون ستاد مبارزه با مواد مخدر باشد و به توسعه و اجرای برنامه‌های آموزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد بپردازد؛ به گونه ای که طی این مدت توانسته است در کانون‌های هدف اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، خانواده‌ها، محیط‌های کار و… با بهره‌گیری از روش‌های مختلف مانند تولید و نشر کتاب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مشارکت در فرایند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری و سایر روش‌ها ایفای نقش کند.
حبیبا ادامه داد: از سویی، برگزاری اولین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ با مشارکت ۸ کشور عضو اکو، فرصتی را برای تبادل دانش و تجربه در سطح بین‌المللی فراهم کرد و شرکت کنندگان با اشتراک گذاشتن دانش، تجربه، دغدغه و نیازهای خود، زمینه را برای مشارکتی همدلانه در جهت مواجهه سنجیده با مسئله اعتیاد فراهم کردند.
وی اظهار کرد: همین تجربه غنی موجب برگزاری دوره دوم این کارگاه آموزشی شد؛ چون باور اصلی ما این است که آموزش و مشارکت امری مستمر است؛ به ویژه آنکه اعتیاد مسئله‌ای چند وجهی، پیچیده و پویا است که به صورت پیوسته متاثر از تغییرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… ، ممکن است شکل تازه‌ای پیدا کند؛ لذا لازم است پاسخ دهی‌ها، متناسب با این تغییرات باشد.
معاون و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه یادآور شد: ابتکار عمل بین‌المللی و همکاری مشترک بین سازمان اکو، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه تهران فرصتی برای هم افزایی دانش، تقویت مسئولیت جمعی و مشارکت برای پرداختن به پدیده اجتماعی اعتیاد است.
حبیبا اظهار امیدواری کرد که این کارگاه آموزشی فرصتی برای دانش‌افزایی و دستاوردهای ارزشمند برای شرکت‌کنندگان باشد و همچنین بتواند زمینه را برای مشارکت بیشتر بین کشورهای عضو اکو فراهم کند و امید می‌رود با پایان یافتن شرایط ناشی از بحران کرونا، فرصت برای نشست های حضوری و تعمیق فرایند مشارکت اجتماعی فراهم شود و همچنین با ادامه همکاری‌های مشترک، شرایط سلامت بخش برای همگان فراهم شود.

1400/03/08  -  ١٥:٤١ / شماره خبر : ١٩٢٨٧ / تعداد نمایش : 73


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences