سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 71720 | کل بازدید : 1428939 
اخبار > تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر
 


 

جانشین فرمانده ناجا خبرداد

تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر

وجود معتادان متجاهر در جامعه را نوعی ولنگاری آسیب زا تلقی می کنیم و ما باید با برخورد قاطع با خرده فروشان، اجازه ندهیم معتادان متجاهر چهره شهرها و محلات را مخدوش کنند.

جانشین فرمانده ناجا از تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر خبر داد و اظهارکرد: تدوین چنین طرح کلانی می‌تواند باعث شود که راهبردهایمان را عملیاتی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایسنا، سردار قاسم رضایی پیش از ظهر امروز نود و دومین نشست کمیته مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر افزود: معتقدم که نگاه اعضای این کمیته در مبارزه با مواد مخدر باید راهبردی ، کاربردی  و عملیاتی باشد.

ایران، پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم و پرچمدار مبارزه بی امان با مواد مخدر است، اظهارکرد: دستاوردهای  ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر و روانگردان ها جهان شمول است و در واقع ما با اقدامات مبارزه ای در این عرصه تمام جهان را از پیامدها و آسیب های مواد مخدر مصون می داریم.

کشف بیش از ۱۰۰۰ تن مواد مخدر طی  سال گذشته

 جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه تشدید اقدامات مقابله ای با مواد مخدر از ماموریت های اولویت دار نیروی انتظامی در سال جاری است، بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در فرایند مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کشف بیش از ۱۰۰۰ تن مواد مخدر در سال ۹۹ محصول همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها و نهادهای متولی در فرایند مقابله است. چنین دستاوردی از افتخارات نظام و کشوری است و بنده به سهم خود از همه عزیزانی که در تحقق این دستاورد و کشفیات نقش آفرینی کردند، قدردانی می کنم چرا که این دست ازاقدامات، جایگاه کشور را در میزهای دیپلماسی جهانی ارتقا می‌دهد و بر همگان روشن و مبرهن است که ما در خط مقدم مبارزه بی امان با مواد مخدر هستیم و بر این مهم می بالیم.

رضایی با اشاره به پیامدهای مخرب تولید و توزیع مواد مخدر اظهارکرد: مجموعه نظام همواره قدردان مبارزان ایثارگر مواد مخدر است و لازم می دانم در اینجا بار دیگر یاد و خاطره همه شهدای گلگون کفن مبارزه با مواد مخدر را گرامی بدارم و ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهدا و خانواده هایشان ، بر لزوم تکریم خانواده این عزیزان و رسیدگی بر امورشان تاکید کنم. 

 وظیفه داریم پاسخگوی مطالبات مردمی باشیم

وی با بیان اینکه امروز مقابله با قاچاق مواد مخدر و ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر مطالبه جدی آحاد جامعه است، گفت: مردم عزیز صاحبان این نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند. ما وظیفه داریم انتظارات و مطالبات مردم را بشناسیم و به درستی، شفاف و قانونی به مطالباتشان پاسخ دهیم.

تشدید اقدامات مقابله ای در زندگی مردم و جامعه مشهود باشد

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تشدید اقدامات مقابله ای بایستی در زندگی مردم و جامعه بروز و ظهور داشته باشد و محصول دستاوردهای دستگاه های مقابله ای عیان، مشهود و تاثیرگذار باشد، اظهارکرد: امروز، جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر مطالبه جدی مردم از پلیس است. نباید این انتظار به حق را به دلایلی چون کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر  نادیده بگیریم. بررسی ها حاکی از آن است که بخش اعظمی از سارقان خرد و زورگیرها از معتادان متجاهر هستند. وجود معتادان متجاهر در جامعه را  نوعی ولنگاری آسیب زا تلقی می کنیم و ما باید  با برخورد قاطع با خرده فروشان، اجازه ندهیم معتادان متجاهر چهره شهرها و محلات را مخدوش کنند.

 از عرضه یک گرم مواد مخدر غافل نشویم

وی تاکید کرد: در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها  بایستی همه دستگاه های مسئول، اقدامات "جهادی" و "انقلابی" انجام دهند به گونه ای  که تولید و یا توزیع حتی یک گرم مواد مخدر نباید از تیررس ما خارج  شود .

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به نقش اشراف اطلاعاتی در افزایش کشفیات مواد مخدر، شناسایی و دستگیری اعضای باندهای قاچاق و خرده فروشان تاکید کرد: البته معتقدم تقویت هم افزایی و همکاری های دستگاه های متولی در این امر اعم از بسیج، سپاه، وزارت اطلاعات و ناجا می تواند دستاوردهای مقابله ای ما را با مواد مخدر روز افزون کند.

 تمرکز بر مرزهای شرق و جنوب شرقی کشور

رضایی  با اشاره به همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر با ایران بر لزوم تمرکز بر مرزهای شرق و جنوب شرقی کشور تاکید و اظهارکرد : تلاش برای کاهش دسترسی به مواد مخدر بایستی به جد دنبال شود. در کنار این ها شناسایی و دستگیری سرشبکه های اصلی و خرده فروشان مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است.

  لزوم بسیج امکانات در میدان مقابله با مواد مخدر

رضایی با بیان اینکه تشدید مبارزه با مواد مخدر  بر ما " تکلیف" است ، یاد آور شد : انتظار و مطالبه فرماندهی معظم کل قوا نیز  تشدید اقدامات مقابله ای از شناسایی و دستگیری سرکرده باندهای قاچاق مواد مخدرتا برخورد قاطع با خرده فروشان است. بایستی با بسیج امکانات و انسجام مدیریتی بتوانیم به تکلیف مان در این حوزه عمل کنیم .

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی با اشاره به لزوم تناسب جرم و مجازات و رفع خلاء های قانونی در مسیر مبارزه با مواد مخدر با مروری بر مصوبات جلسات پیشین  تاکید کرد: مصوبات جلسات پیشین بایستی بر مبنای زمان بندی مشخص اجرایی و گزارشات پیگیری ها در جلسات آتی اعلام شود.

1400/02/15  -  ٠٨:١٠ / شماره خبر : ١٩١٠٦ / تعداد نمایش : 51


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences