سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 71728 | کل بازدید : 1428960 
اخبار > تولید بیش از ۵۱ هزار بطری شربت اپیوم در هلال احمر
 


 

مدیرعامل شرکت داروسازی سها خبر داد:

تولید بیش از ۵۱ هزار بطری شربت اپیوم در هلال احمر

مدیرعامل شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر از تولید ۵۱ هزار و ۴۲۳ بطری شربت تنتور اپیوم (شربت تریاک) برای درمان و ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر در این شرکت داروسازی خبر داد.

 مدیرعامل شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر از تولید ۵۱ هزار و ۴۲۳ بطری شربت تنتور اپیوم (شربت تریاک) برای درمان و ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر در این شرکت داروسازی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین عطار در پاسخ به این سوال که از سال ۱۳۹۹ تا پایان فروردین ۱۴۰۰ چه تعداد شربت تنتور اپیوم (شربت تریاک) در شرکت داروسازی سها تولید شده این مطلب را عنوان و اظهار داشت: این شربت برای کسانی که سابقه عودهای مکرر در بازگشت به اعتیاد دارند یا معتادان تزریقی یا کسانی که از بیماری اعتیاد رنج می برند و نمی توانند یکدفعه و کامل اعتیاد را کنار بگذارند مورد استفاده قرار می گیرد.

وی توضیح داد: معتادان با مصرف این شربت، به تدریج درمان می شوند.

مدیرعامل شرکت داروسازی سها ادامه داد: شربت تنتور اپیوم (شربت تریاک) برای درمان و ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر گروه تریاک تاثیر بیشتری دارد و برای درمان اعتیاد در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

عطار توضیح داد: مجوزهای تولید این شربت از سازمان غذا و دارو دریافت شده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد. این اهداف عبارت است از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

کمک به تامین داروهای مورد نیاز کشور، تامین مواد اولیه دارویی، مکمل های غذایی و رژیمی و تجهیزات پزشکی، تکمیل، توسعه و راه اندازی واحدهای جدید دارویی و لوازم پزشکی در شرکت های تحت پوشش، انجام فعالیت های تحقیقاتی، فنی و مهندسی و خدمات در بخش سلامت جامعه و فعالیت هایی که در راستای اهداف سلامت جامعه مفید فایده باشند برخی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به عنوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه ای از کارخانه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه گیاهان دارویی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارویی سراسری، شرکت بازرگانی و داروخانه مرکزی هلال احمر تلاش دارد ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم شریف ایران، نقش به سزایی در ارتقاء نظام سلامت جامعه ایفا کند.

شرکت داروسازی سها هلال تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و مشتمل بر دو سایت داروسازی چهارباغ در استان البرز و شهید فقیهی(وردآورد) ‌در استان تهران است.

1400/02/11  -  ١٢:١٤ / شماره خبر : ١٩٠٣٥ / تعداد نمایش : 33


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences