سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 71711 | کل بازدید : 1428905 
اخبار > تعطیلی دو مرکز غیرمجاز ترک اعتیاد در تهران
 


 

مدیرکل بهزیستی استان تهران خبر داد:

تعطیلی دو مرکز غیرمجاز ترک اعتیاد در تهران

در صورتی که مردم از مراکزی که به صورت غیرمجاز در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند را به ما گزارش دهند، ما بلافاصله با این گونه مراکز برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران از تعطیلی دو مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز در تهران خبر داد و گفت: مراکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در ۱۶ شهرستان استان تهران راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری ایلنا، «امین شاهرخی» مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره فعالیت مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد گفت: در سطح بهزیستی استان تهران ما هر گونه موسسه‌ای که به صورت غیرمجاز در زمینه ترک اعتیاد فعالیت کند را مشاهده کنیم بلافاصله به نیروی انتظامی و قوه قضاییه معرفی می‌کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه در صورت شناسایی این مراکز بلافاصله این مراکز غیرمجاز تعطیل خواهند شد، گفت: در این مدت نیز دو مرکز ترک اعتیاد که به صورت غیرمجاز فعالیت‌ می‌کرده‌اند را به دستگاه قضایی معرفی و با آنها برخورد کرده‌ایم همچنین این مراکز تعطیل شده‌اند.

شاهرخی تصریح کرد: در صورتی که مردم از مراکزی که به صورت غیرمجاز در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند را به ما گزارش دهند، ما بلافاصله با این گونه مراکز برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه حدود ۷ هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶ بهزیستی استان تهران نگهداری می‌شوند، گفت: در گذشته افراد دارای اعتیاد با دارو درمان می‌شدند، اما افرادی که دیگر به استفاده از مواد مخدر تمایل نداشتند درصد بسیار پایینی داشت و تقریبا حدود ۵ درصد به صورت کامل درمان شده و به سمت اعتیاد نمی‌روند و این نقص بسیار بزرگی برای ما بود.

شاهرخی ادامه داد: بعد از بررسی‌ روش‌‌های درمانی مختلف به این نتیجه رسیدیم که مراکز جامعی را راه‌اندازی کنیم که صرفا دارو محور نبوده و فردمحور باشند و براساس پرهیزمداری افراد دارای اعتیاد مواد مخدر را ترک کنند. همچنین همانطور که می‌دانید، برای اینکه افراد بتوانند پس از درمان به جامعه بازگردند قرار شد در این مراکز به آنها حرفه‌ای آموزش داده شود تا بتوانند پس از خروج از مراکز با حمایت‌هایی که از آنها می‌شود، برای آنها اشتغال ایجاد کنیم.

وی درباره مراکز جامع بازتوانی و درمان اعتیاد گفت: از این مراکز در هر شهرستان استان تهران یک مرکز ایجاد خواهد شد، در حال حاضر نیز یک مرکز بازتوانی و درمان اعتیاد معتادان در رباط کریم راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر یک مرکز جامع بازتوانی در استان تهران در حال فعالیت است که از افرادی که در این مرکز درمان شده‌اند، تنها ۴۰ درصد دوباره به اعتیاد بازگشته‌اند و مابقی درمان شده‌اند و برای آنها نیز اشتغال ایجاد شده‌است. ما امیدواریم اگر این چرخه به درستی اجرا شود، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش این بلای خانمانسوز باشیم.

1399/12/15  -  ١٧:٣٠ / شماره خبر : ١٨٦٠٤ / تعداد نمایش : 98


خروج
دسترسی سریع:
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم، مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد

کد پستی: 1985713834

تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

پست الکترونیکی: sadrc@uswr.ac.ir

 

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences