دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧

 • ترک اعتیاد زنان دشوارتر است
  ترک اعتیاد زنان دشوارتر است/ برچسب زدن به زنان معتاد بیشتر از مردان است/مسئله اعتیاد مردانه دیده می‌شود/شناخت کافی به مقوله اعتیاد زنان نداریم/اعتیاد زنان قطعا تبعات گسترده ای دارد

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • دیدار نماینده دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد با ریس سازمان بازرسی کشور، پیرامون سیاست های مقابله با فساد
  نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان بازرسی کل کشور ملاقات و بر همکاری بیشتر پیرامون سیاست های مقابله با فساد تأکید کردند.

 • پیام یوری فدوتوف، مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر وجرم سازمان ملل متحد
  5 تیر 1397 (26 ژوئن 2018) مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جهانی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق مواد مخدر را به منظور تقویت همکاری و اقدام جهانی پایه گذاری نموده است.

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • رئیس دانشگاه علوم بهزیستی: مبارزه با اعتیاد جزیره ای است
  اگر ما مبارزه مان را از روی عرضه مواد برداریم و همه جانبه روی تقاضا کار کنیم شاید موفقیت بیشتری کسب کنیم/موفقیت هایی در زمینه مبارزه با اعتیاد وجود داشته اما راضی کننده نبوده است

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

قاچاق دریایی موادمخدر
دانش آموز معتاد نباید از مدرسه اخراج شود
خطر ابتلا به "هپاتیت" در معتادان
مقابله با اعتیاد باید مردمی گردد
141میلیارد تومان صرف پیشگیری از اعتیاد می شود
لایحه مبارزه با مواد مخدر در راه مجلس
 • قاچاق دریایی موادمخدر
  اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدردر کشور شروع شده و تاکنون دو جلسه در مجمع تشخیص مصلحت نظام در این خصوص منعقد شده و در اصلاحیه اخیر سعی شده اموال قاچاقچیان هدف قرار گیرد.

 • لایحه مبارزه با مواد مخدر در راه مجلس
  خلاصه خبر: لایحه مبارزه با مواد مخدر بعد از ارسال به مجلس در کمیسیون‌های اجتماعی و قضایی و حقوقی مورد بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم بتوانیم در پی بررسی‌های صورت گرفته، خروجی متناسب با واقعیات جامعه در صحن مجلس ارائه دهیم.

 • اعتیاد جزو سه آسیب اجتماعی با شیوع بالا در کشور است
  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتیاد جزو سه آسیب اجتماعی با شیوع بالا در کشور است، گفت: طبق برخی آمار، در حال حاضر بیش از سه میلیون نفر معتاد به مواد مخدر در کشور وجود دارد که باید برای بهبود این وضعیت اقدامات اساسی صورت گیرد.

 • کنترل ابتلا به ایدز از طریق اعتیاد تزریقی به دنبال اجرای برنامه "کاهش آسیب"
  این برنامه از سال 82 به صورت پایلوت و از سال 86 در تمام کشور اجرا شده است و با اجرای آن، بروز HIV از راه اعتیاد تزریقی در کشور به درستی کنترل شده و ایران در منطقه، الگو است و کشورهای آسیای میانه و خاورمیانه از ایران الگو می‌گیرند.

 • اصل انکارناپذیر برای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه است
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: استمرار رويكرد اجتماعي شدن امر مبارزه با مواد مخدر در دستور كار شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور و یک اصل انکار ناپذیر برای نیل به اهداف برنامه ششم توسعه است.

 • دانش آموز معتاد نباید از مدرسه اخراج شود
  هیچ مرکز درمانی ویژه دانش آموزان که مواد مصرف می کنند، وجود ندارد، بلکه وزارت بهداشت، بهترین مراکز درمانی خود را برای تحت درمان قرار گرفتن این دسته از دانش آموزان قرار می دهد.

 • عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: درمان معتادان متجاهر وظیفه یک دستگاه نیست
  اکنون تمامی دستگاه ها از جمله بهزیستی، شهرداری و نهادهای دیگر با ابتدایی ترین شرایط از معتادان متجاهر نگهداری می کنند، اما راهی برای جدایی معتادان از مصرف مواد مخدر پیشنهاد نداده و در واقع راهکاری برای این بخش ندارند.

 • اقدام برای تدوین سند شیوع‌شناسی خودکشی
  رئیس سازمان بهزیستی کشور به فعالیت مجتمع‌های خدماتی بهزیستی و همچنین سه رویکرد پیشگیری اجتماعی و توانبخشی اشاره کرد و گفت: به صراحت اعلام می‌کنم که در کنترل آسیب‌های اجتماعی به حالت ایستایی رسیده‌ایم و وضعیت در بحث طلاق و اعتیاد در یک شیب روبه کاهش قرار گرفته؛ به طوری که ما با شناسایی محلات پرخطر در حوزه اعتیاد سعی می‌کنیم با کمک ۵ هزار و ۲۰۰ تیم اجتماع‌محور آسیب‌ها و دغدغه‌ها را به حداقل برسانیم.

 • سلامت ایرانیها قربانی می شود
  در بازار دخانیات کشور فضای آلوده ای وجود دارد، در حال حاضر یک شرکت ژاپنی برای تولید سیگار سالیانه ۸ هزار میلیارد تومان سود به جیب زده و سرمایه کشور را خارج می کند.

 • نمایشگاه محصولات تولیدی بهبودیافتگان اعتیاد در سراسر کشور برپا می‌شود
  معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی بهبودیافتگان اعتیاد با عنوان «نمایشگاه بهبود» در استان‌های کشور خبر داد

 • خطر ابتلا به "هپاتیت" در معتادان
  رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به خطرات اعتیاد در ابتلا به هپاتیت، گفت: بسیاری از معتادان تزریقی سابقه اشتراک در وسایل تزریقی را اعلام نمی‌کنند، اما اشتراک در وسایل تزریقی حتی در یک نوبت هم می‌تواند خطر انتقال این بیماری را داشته باشد.

 • مقابله با اعتیاد باید مردمی گردد
  استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید با مردمی کردن مقابله با اعتیاد و انسجام همه سازمان‌های مسئول، قدم‌های موثرتری برداشت.

 • 141میلیارد تومان صرف پیشگیری از اعتیاد می شود
  مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: دستگاههای اجرایی در سالجاری طی قراردادهایی تعهد کرده اند که در مجموع 141 میلیارد تومان بمنظور پیشگیری از اعتیاد به این ستاد کمک کنند .

 • ترک اعتیاد زنان دشوارتر است
  ترک اعتیاد زنان دشوارتر است/ برچسب زدن به زنان معتاد بیشتر از مردان است/مسئله اعتیاد مردانه دیده می‌شود/شناخت کافی به مقوله اعتیاد زنان نداریم/اعتیاد زنان قطعا تبعات گسترده ای دارد

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 81711
 بازدید امروز : 1106
 کل بازدید : 867377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences