يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧

 • علت مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکلی
  در روزهای اخیر شاهد خبرهای ناگواری در ارتباط با مرگ و میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرهای مختلف کشورمان بودیم.

 • اعتياد ارتباط مستقيمي با اختلالات روانپزشکی دارد
  دکتر علی فرهودیان در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد معتاد هنگام ترك موادمخدر دچار علائمي مي‌شود كه ممکن است حداکثر چند هفته به طول بیانجامد، ﻓﺮد ﺑﺘﺪرﻳﺞ ﺧﻮد را ﺑﺎ ﺷﺮايط جديد وﻓﻖ مي‌دهد اما پس از تمام شدن علائم ترك، علائم بیماری اعتیاد، يعني اختلالات رفتاری در فرد بروز مي‌كند.

 • عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
  تغییرات جسمی و روانی، زیستی و ژنتیکی، همسالان، خانواده و نبود آگاهی و اطلاعات از عوامل موثر بر گرایش نوجوانان به اعتیاد می باشد، ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ والدین با نوجوان از مهم ترین روش های پیشیری می باشد.

 • ترک اعتیاد زنان دشوارتر است
  ترک اعتیاد زنان دشوارتر است/ برچسب زدن به زنان معتاد بیشتر از مردان است/مسئله اعتیاد مردانه دیده می‌شود/شناخت کافی به مقوله اعتیاد زنان نداریم/اعتیاد زنان قطعا تبعات گسترده ای دارد

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

رييس كميته تخصصی توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:
اعتیاد منجر به نابودی سلامت جسم و روان انسان‌ها می شود
ایران آماده یاری دولت افغانستان در مبارزه با کشت خشخاش و توسعه کشت‌های جایگزین است
اعدام آخرین راهکار مبارزه با موادمخدر باشد
بررسی گردش مالی قاچاقچیان برای مقابله با پولشویی
کاهش سن اعتیاد نگران‌کننده است
 • رييس كميته تخصصی توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:
  رييس كميته تخصصی توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تحقق رويكرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر نيازمند مشاركت مردم است تا شاهد کاهش 25 درصدی اعتیاد تا پایان برنامه ششم توسعه باشیم.

 • اعدام آخرین راهکار مبارزه با موادمخدر باشد
  رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر حضور معتادان متجاهر در خیابان های پایتخت را وهن نظام دانست و گفت: کمتر شاهد هستیم اعتیاد نقطه حساس رسانه‌ها باشد.

 • اعدام آخرین راهکار مبارزه با مواد مخدر باشد
  رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر حضور معتادان متجاهر در خیابان های پایتخت را وهن نظام دانست و گفت: کمتر شاهد هستیم اعتیاد نقطه حساس رسانه‌ها باشد.

 • افزایش نگرانی خانواده‌ها از شیوع مصرف«گل»
  ما خط ملی اعتیاد را داریم که مردم با شماره ۰۹۶۲۸ تماس می گیرند و در مورد پیشگیری و درمان اعتیاد سوالاتی را از ما می پرسند.

 • متاسفانه با تغییر الگوی مصرف در دهه نود، دومین ماده پرمصرف ماده مخدر شیشه شد.
  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: یک زمانی که مصرف مواد مخدر سنتی مثل تریاک و مشتقات آن وجود داشت، ۱۰ تا ۱۵ سال زمان می‌برد به یک معتاد متجاهر تبدیل شود، اما متاسفانه با تغییر الگوی مصرف در دهه نود، دومین ماده پرمصرف ماده مخدر شیشه شد.

 • اعتیاد منجر به نابودی سلامت جسم و روان انسان‌ها می شود
  استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران گفت: آسیب اجتماعی اعتیاد، به تمام محیط‌های خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و غیره نفوذ یافته و در حال نابودی سلامت جسم و روان انسان‌ها است.

 • بررسی گردش مالی قاچاقچیان برای مقابله با پولشویی
  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به خسارت‌های جبران‌ناپذیر پولشویی بر اقتصاد کشور نسبت به پولشویی در بخش قاچاق مواد مخدر هشدار داد.

 • ظرفیتی برای پذیرش و درمان معتادان داوطلب نداریم
  در ۶ ماه نخست امسال ظرفیت خوبی برای این مراکز پیش بینی شد و ۱۰ هزار نفر در مراکز ماده ۱۶ و ۵۰ هزار نفر در مراکز تبصره ۲ ماده ۱۶ پذیرش شدند.

 • دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند
  دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند که ۴۰ درصد آنها به طور مستقیم و مابقی غیر مستقیم مرتبط با مواد مخدر هستند گفت: همچنین بالای ۳۰ درصد از مبتلایان HIV به طور مستقیم ریشه در مواد مخدر دارد. مواد مخدر آسیب‌های دیگری مانند رفتارهای پرخطر جنسی و تن فروشی را نیز موجب می‌شود.

 • دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از راه اندازی ۱۰ اردوگاه درمان و کار معتادین متجاهر خبر داد.
  مومنی در مراسم تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: رهبر انقلاب تاکید بسیاری بر روی آسیب های اجتماعی دارند و یکی از آسیب ها اعتیاد است و مواد مخدر منشاء آسیب های دیگر است

 • ایران آماده یاری دولت افغانستان در مبارزه با کشت خشخاش و توسعه کشت‌های جایگزین است
  رئیس جمهور، روابط اقتصادی ایران و افغانستان را نیازمند یک تحول جدی دانست و تاکید کرد که تهران آماده هر نوع مساعدت و همکاری با کابل در حوزه های اقتصادی است.

 • کاهش سن اعتیاد نگران‌کننده است
  رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از کاهش سن اعتیاد، تاکید کرد: اعدام آخرین راهکار برای مبارزه با مواد مخدر باشد و حبس‌های طولانی مدت بدون بخشش یا موارد اینچنینی می‌تواند راهکارهای مناسب جایگزین اعدام باشد.

 • درخواست بهزیستی برای نظارت بر فشافویه
  در مرکز فشافویه برای نگهداری از ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ معتاد متجاهر مجوز گرفته شده است. این در حالیست که بارها برای نظارت بر این مرکز درخواست دادیم اما با وجود داشتن مسئولیت نظارت بر سازمان بهزیستی تا کنون موفق نشدیم تا بر آن نظارت داشته باشیم.

 • وزیر رفاه گفت که موج چهارم انتقال ایدز نگران کننده است.
  محمد شریعتمداری در پیامی توییتری به مناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز نوشت: موج چهارم انتقال ایدز نگران کننده است.

 • کارگران فصلی و زنان خیابانی را به اشتباه معتاد متجاهر تلقی می‌کنند/ مسئولان می‌گذارند معتادان به آخر خط برسند
  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از عدم پرداخت هزینه درمان معتادان بی‌بضاعت انتقاد کرد و گفت: هیچ امکانی را فراهم نمی‌کنیم و می‌گذاریم این افراد به انتها و آخر خط برسند و بعد تازه می‌خواهیم اقدام کنیم.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 89633
 بازدید امروز : 387
 کل بازدید : 933019
 بازدیدکنندگان آنلاين : 17

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences