پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧

 • علت مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکلی
  در روزهای اخیر شاهد خبرهای ناگواری در ارتباط با مرگ و میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرهای مختلف کشورمان بودیم.

 • اعتياد ارتباط مستقيمي با اختلالات روانپزشکی دارد
  دکتر علی فرهودیان در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد معتاد هنگام ترك موادمخدر دچار علائمي مي‌شود كه ممکن است حداکثر چند هفته به طول بیانجامد، ﻓﺮد ﺑﺘﺪرﻳﺞ ﺧﻮد را ﺑﺎ ﺷﺮايط جديد وﻓﻖ مي‌دهد اما پس از تمام شدن علائم ترك، علائم بیماری اعتیاد، يعني اختلالات رفتاری در فرد بروز مي‌كند.

 • عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
  تغییرات جسمی و روانی، زیستی و ژنتیکی، همسالان، خانواده و نبود آگاهی و اطلاعات از عوامل موثر بر گرایش نوجوانان به اعتیاد می باشد، ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ والدین با نوجوان از مهم ترین روش های پیشیری می باشد.

 • ترک اعتیاد زنان دشوارتر است
  ترک اعتیاد زنان دشوارتر است/ برچسب زدن به زنان معتاد بیشتر از مردان است/مسئله اعتیاد مردانه دیده می‌شود/شناخت کافی به مقوله اعتیاد زنان نداریم/اعتیاد زنان قطعا تبعات گسترده ای دارد

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

کمیسیون بهداشت این موضوع را پیگیری خواهد کرد
سندی برای الکلی‌‌ها
سامانه تصویربرداری عنبیه ویژه معتادان راه اندازی می شود
ایران در مبارزه با موادمخدر، پیشرو اما تنهاست
مبارزه با مواد مخدر نياز به حمايت‌هاي قانوني و منابع مالي دارد
آمریکا مانع تحویل تجهیزات موادیاب به ایران می‌شود
 • سندی برای الکلی‌‌ها
  اگر به سند الکل بازگردیم، متوجه می‌شویم همان اتفاقی که در حوزه اعتیاد و دوگانگی مسئولیت در حوزه درمان اعتیاد بین سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت در همه اسناد و آیین‌نامه‌ها وجود داشت، در سند الکل نیز با کمی تغییر وجود دارد.

 • ایران در مبارزه با موادمخدر، پیشرو اما تنهاست
  مدیر کل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت : ایران در مبارزه با مواد مخدر و کشفیات آن یک کشور تنهاست.

 • الكليسم، بسيار مخوف‌تر و مرگ‌زا‌تر و مرگ‌بارتر از اعتياد به مواد مخدر و روانگردان‌هاست.
  اعتياد به الكل، شايد در ظاهر موجه‌تر از اعتياد به مواد مخدر و روانگردان‌ها باشد اما درمانگران اعتياد و فعالان كاهش آسيب اعتياد، معترفند كه الكليسم، بسيار مخوف‌تر و مرگ‌زا‌تر و مرگ‌بارتر از اعتياد به مواد مخدر و روانگردان‌هاست

 • اشتغال مانع از بازگشت بهبودیافتگان به اعتیاد می‌شود
  به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی؛ همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر فرماندار شهرستان جلفا، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و جمعی از خانواده‌ها و دانش آموزان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جلفا برگزار شد.

 • دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در همایش "سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي نواحي و مناطق آموزش پرورش استان" گفت:‌ براي رسيدن به اهداف برنامه ششم توسعه نيازمند انسان‌هاي سالم هستيم و الزام توسعه كشور در نيروي انساني سالم و خلاق است .

 • مبارزه با مواد مخدر نياز به حمايت‌هاي قانوني و منابع مالي دارد
  عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي گفت: مبارزه با مواد مخدر نياز به حمايت‌هاي قانوني و منابع مالي دارد و چنانچه دولت در اين حوزه نياز به قوانين حمايتي و مرتبط داشته باشد، مجلس نهايت همكاري را خواهد داشت.

 • بسیاری از جرایم آسیب زا هستند
  بسیاری از جرایم آسیب زا هستند؛ به عنوان مثال معتاد یک بیمار آسیب دیده است که برای تهیه مواد مخدر مصرفی خود ممکن است مرتکب سرقت شود و به یک فرد مجرم تبدیل شود و وقتی او به زندان می رود خانواده و فرزندان او در معرض آسیب های اجتماعی قرا خواهند گرفت.

 • وسایل مصرف مواد در جهیزیه دختران برخی مناطق وجود دارد.
  تغییر نگرش اجتماعی افراد کار آسانی نیست و وقتی گرایش به مصرف وجود داشته باشد و نگرش منفی به مواد نداشته باشند، زمانی که افراد به سن تجربه کردن، بلوغ و نوجوانی می رسند، احتمال مصرف بالا می رود.

 • اشتغال؛ عاملي مهم در كاهش برگشت‌پذيري بهبوديافتگان به اعتياد است
  نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشتغال را عاملي مهم براي كاهش ميزان برگشت‌پذیری بهبوديافتگان به اعتیاد خواند و گفت: اشتغال باعث مي‌شود آنان با اعتماد به نفس، به سمت خانواده‌ و جامعه باز‌گردند.

 • جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
  جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش های کشورمان برای مبارزه با سوداگران مرگ گفت: ایران پیشگام مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر بوده است.

 • کمیسیون بهداشت این موضوع را پیگیری خواهد کرد
  مشروبات الکلی کالای قاچاق است و اتفاقی که افتاده مانند این است که بشنوید در یک نوع مواد مخدر ماده کشنده‌ای وجود داشته که جمعی از معتادان در پی مصرف آن جان خود را از دست داده اند، در این شرایط از کدام دستگاه‌ می‌توان سوال کرد و مسئولیت را متوجه آنها دانست؟

 • سامانه تصویربرداری عنبیه ویژه معتادان راه اندازی می شود
  معاون مرکز توسعه و پیشگیری درمان اعتیاد سازمان بهزیستی از راه اندازی «سامانه هوشمند تصویربرداری عنبیه از معتادان» در مراکز ماده 16 (معتادان متجاهر) این سازمان خبر داد و گفت: این سیستم در 18 مرکز نصب می شود.

 • تاکید عضو هيئت مديره انجمن روانشناسی ايران بر نقش مهم مددكار اجتماعي در بهبود معتادان
  عضو هيئت مديره انجمن روانشناسی ايران بر نقش مهم مددكار اجتماعي در بهبود و بازتواني معتادان تاكيد كرد و گفت: مددكار با رفتار هوشمندانه، مي‌تواند خصايص مثبت فرد معتاد را تقويت نماید تا حس امید و اعتماد به نفس در او به وجود آمده و روند درماني خود را سريع‌تر طي كند.

 • شبكه‌سازي سازمان‌هاي مردم‌نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر
  معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد مخدر بر شبكه‌سازي سازمان‌هاي مردم‌نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر با هدف استفاده بهينه از ظرفيت سمن‌ها تاكيد كرد.

 • آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌ها را دچار چالش کرده است
  اگر به اعتیاد زنان رسیدگی شود، همه اعضای خانواده، همسر و فرزندان از آسیب ها مصون می شوند و از این نظر باید حکومت و دولت توجه بیشتری به موضوع آسیب های اجتماعی در میان زنان داشته باشند.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 88527
 بازدید امروز : 143
 کل بازدید : 907175
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences