دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
بروزرسانی
1399/09/04
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 136002 | کل بازدید : 1286712 
اخبار > ارائه جدیدترین اطلاعات مربوط به مداخلات طب اعتیاد
 


 

چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد

ارائه جدیدترین اطلاعات مربوط به مداخلات طب اعتیاد

دبیر بخش بین‌الملل چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد از ارائه جدیدترین اطلاعات مربوط به مداخلات طب اعتیاد در این کنگره خبر داد و گفت: نخستین بار اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد نیز در کنار این کنگره برگزار می‌شود.

دبیر بخش بین‌الملل چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد از ارائه جدیدترین اطلاعات مربوط به مداخلات طب اعتیاد در این کنگره خبر داد و گفت: نخستین بار اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد نیز در کنار این کنگره برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما دکتر رامین رادفر اظهار داشت: امسال نخستین بار در کنار کنگره بین المللی دانش اعتیاد، نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد را برگزار خواهیم کرد که این موضوع با استقبال انجمن مربوط مواجه شده است و ان شاءالله برای سال‌های آینده نشست اروپایی و آفریقایی انجمن جهانی طب اعتیاد را نیز برگزار خواهیم کرد.


وی افزود: چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد و اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد به صورت مجازی برگزار می‌شود و این مسئله سبب ایجاد فرصت‌هایی شده که استادان برجسته خارجی مشکل روادید و یا هزینه سفر را نداشته باشند و امسال از حضور بیشتر آن‌ها بهره‌مند خواهیم شد.


دکتر رادفر ادامه داد: آسیا، قاره‌ای کهن است که خاستگاه تریاک در جهان محسوب می‌شود و عمده تریاک کل جهان در قاره آسیا کاشته می‌شود بنابراین برگزاری اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد می‌تواند نتایج موثری را در پیشگیری و مداخلات درمان به موقع اعتیاد در آسیا به همراه داشته باشد.


دبیر بخش بین الملل چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد خاطرنشان کرد: همچنین بیشترین تولید محرک مت انفتامین و بیشترین تولید پیش ساز‌های مواد مخدر در آسیا تولید می‌شود و به نوعی می‌توان گفت که اعتیاد بخشی از سنت تعدادی از کشور‌ها در آسیاست و این مسئله سبب افزایش معضل اعتیاد در این قاره محسوب می‌شود و این درحالی بوده است که در آسیا بسیاری از مردم از خدمات بهداشتی و درمانی کمتری برخوردارند، تا بتوان در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد برای آن‌ها اقدامات موثری انجام داد.


وی گفت: جدیدترین اطلاعات مربوط به مداخلات طب اعتیاد در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و استادان برجسته نظراتشان را در این زمینه ارائه و تبادل اطلاعات خواهیم داشت.


1399/08/30  -  ١٩:٣٥ / شماره خبر : ١٧٧٧٣ / تعداد نمایش : 15


خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم  - تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences