دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
بروزرسانی
1398/12/03
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 125463 | کل بازدید : 1126009 
اخبار > .
 


 

مولوی عبدالحمید:مصرف، خرید و فروش مواد مخدر حرام است

.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و همچنین خرید و فروش آن‌ها از ديدگاه شرعي حرام است و علماي اهل سنت نیز بر اين مطلب هم نظر هستند.

مولوی عبدالحمید در گفتگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: از آنجائيكه ضرر و زيان موادمخدر امری، مسلم و شناخته شده است، در آن شك و ترديدي وجود ندارد، لذا امروزه، نقصان و ضرري كه موادمخدر براي همه‌ي دنيا و جهان دارد، بر كسي مخفي نيست.

 


وی بیان کرد: مواد مخدر يكي از پديده‌هاي بسيار زشت و شومی است كه در دنيا فاجعه‌‌ها بوجود آورده است و تهديدي هم براي ملت‌هاي دنيا و جامعه‌ي انساني و هم براي كشور و ملت‌ ما محسوب می‌شود.


امام جمعه اهل سنت اعلام کرد: هم مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم خرید و فروش آن از ديدگاه شرعي حرام است و علماي اهل سنت، خصوصا علمايي كه تبحر علمي دارند، بر اين مطلب هم نظر هستند.


مولوی عبدالحمید بیان داشت: بر همه افراد جامعه لازم است كه در رابطه با جلوگيري از موادمخدر و مبارزه با اين پديده‌ي زشت و شوم، از خود آمادگي و تلاش نشان دهند.


وی تصریح کرد: همه‌ي مردم باید در عزم ملي در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند تا از ورود مواد مخدر به كشورمان جلوگیری شود.


امام جمعه اهل سنت ادامه داد: نيروهاي نظامي و انتظامي وظيفه‌شان را در این مبارزه انجام مي‌دهند، اما خود مردم هم باید وظيفه‌ اجتماعی‌شان را انجام دهند. علما، انديشمندان، دانشگاهيان، فرهنگيان و... بايد در امر به معروف و نهي از منكر و نصيحت كردن افرادي كه به اين پديده گرفتار هستند همکاری کنند تا مردم و افرادي كه آلوده هستند، مسير زندگی‌شان را تغییر دهند. شغل ديگري را انتخاب کنند؛ هر چند درآمدش كمتر باشد ولي حلال باشد تا نان موادمخدر به فرزندان خودشان ندهند بلكه از راه‌هاي ديگر كسب و كار كنند و درآمد سالم و حلالی داشته باشند.


مولوی عبدالحمید در پایان گفت: همه‌ي مردم باید در اين زمينه ياريگر يكديگر باشند تا از ورود اين پديده‌ي شوم از مملكت ما و كشور ما جلوگيري شود.

منبع :

1398/09/11  -  ١١:٣٠ / شماره خبر : ١٥٦١٨ / تعداد نمایش : 66


خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم  - تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences