دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
بروزرسانی
1398/12/03
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 125467 | کل بازدید : 1126054 
اخبار > کوتاهی وزارت بهداشت در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص
 


 

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا مطرح کرد

کوتاهی وزارت بهداشت در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص

کار جمع‌آوری معتادان متجاهر مانند کار یک کارخانه است که اگر چرخ‌دنده یک وسیله از کار بیفتد، کار مابقی دستگاه‌ها نیز دچار اختلال می‌شود و به نوعی کار به هدر می‌رود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گفت: وزارت بهداشت تاکنون درباره محل نگهداری متعادان متجاهر دارای بیماری خاص مانند H.I.V، هپاتیت و زخمهای باز کاری انجام نداده است.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار محمد مسعود زاهدیان در پاسخ به این سؤال که آیا وزرات بهداشت بر وعده خود مبنی بر ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر دارای بیماری خاص، اظهار کرد: وزارت بهداشت تاکنون درباره محل نگهداری متعادان متجاهر دارای بیماری خاص مانند H.I.V، هپاتیت و زخمهای باز کاری انجام نداده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: پلیس این موضوع را به ستاد مبارزه با موادمخدر منعکس کرده و هم به وزیر بهداشت نامه زدیم، خود بنده نیز حضوراً موضوع را اطلاع دادم.

وی خاطرنشان کرد: طی بخشنامه‌ای به ما چند مرکز را در تهران مشخص کردند و گفتند معتادان متجاهر دارای بیماری خاص را به این مراکز معرفی کنیم اما برای بستری شدن و ترخیص آنها از ما سپرده و ضمانت می‌خواهند.

زاهدیان افزود: کار جمع‌آوری معتادان متجاهر مانند کار یک کارخانه است که اگر چرخ‌دنده یک وسیله از کار بیفتد، کار مابقی دستگاه‌ها نیز دچار اختلال می‌شود و به نوعی کار به هدر می‌رود.

این مقام انتظامی یادآور شد: پلیس معتادان متجاهر دارای بیماری خاص را جمع‌آوری کرده و آنها را تحویل مراکز غربالگری می‌دهد اما آنها چند روز بعد مجدداً در کف خیابان هستند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر متذکر شد: معتادان متجاهر دارای بیماری خاص در تهران حدود دو هزار نفر هستند که باید وزارت بهداشت مراکز خاصی برای نگهداری آنها تعبیه کند.

منبع :

1398/09/04  -  ١١:٥٠ / شماره خبر : ١٥٥٦٤ / تعداد نمایش : 66


خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم  - تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences