يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

 • 6
  ...

 • 5
  ...

 • 4
  ...

 • 3
  ...

افزایش مصرف ریتالین
مهر تایید بهزیستی بر آمار 10 هزار نفری دانش‌آموزان معتاد در کشور
تقویت سمن ها برای مبارزه با مواد مخدر الزامی است
صيانت بهبوديافتگان؛ از اولويت هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر است
دلار، قیمت «شیشه» را سه برابر کرد
رابطه جنون و اختلالات سایکوتیک با مواد مخدر صنعتی
 • آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و بافت فرسوده در اولویت شهرداری
  شهردار تهران گفت: آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد و بافت فرسوده در اولویت برنامه‌هایم برای اداره شهر است.

 • والدین برای ارتباط موثر با فرزندانشان وقت بگذارند
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در جمع انجمن اولیاء و مربیان کیش در سخنانی گفت: بمنظور دوری نوجوانان و جوانان از آسیب های اجتماعی ، والدین باید برای ارتباط موثر با فرزندانشان وقت بگذارند.

 • راه‌اندازی مراکز درمان اعتیاد ویژه زنان
  رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی از شیوع ۱۰درصدی اعتیاد در بین زنان خبر داد و گفت: اعتیاد زنانه نشده است اما شیب سوء مصرف موادمخدر در جامعه زنان تغییر کرده است.

 • رئیس سازمان بهزیستی از ارائه خدمات رایگان در مراکز کاهش آسیب بهزیستی به معتادان خبر داد.
  انوشیروان محسنی بندپی به روند رو به رشد اعتیاد در بین دانش آموزان اشاره کرد و گفت:به منظور افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس سطح کشور،طرحی با عنوان "نماد"(نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با مشارکت ۹ سازمان و وزارتخانه و با هدف افزایش توانمندی، اعتماد به نفس و توان "نه" گفتن در دانش آموزان در دست اجراست.

 • دبیرعلمی دوره آموزشی بین‌المللی آموزش پزشکان و متخصصان حوزه اعتیاد از برگزاری کارگاهی ۱۰ روزه با تاکید بر «درمان و کاهش آسیب» و «توانمندسازی و جامعه پذیری» معتادان بهبود یافته با حضور پزشکان و متخصصان کشورهای منطقه‌ای (ایران، افغانستان و همسایگان) در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.
  دکتر محسن روشن پژوه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات ایران در خصوص کاهش تقاضا و مصرف مواد مخدر در سطح جهان گفت: ایران تلاش کرده تا به ویژه در بحث کاهش تقاضا و درمان اعتیاد ظرفیت دانشگاهی و علمی خود را با محوریت توسعه دانش و اقداماتی در حوزه کشورهای منطقه افزایش و جایگاه علم و دانش کشور در این زمینه را ارتقاء دهد.

 • افزایش مصرف ریتالین
  سخنگوی وزارت بهداشت درباره ماجرای رشوه برخی شرکت‌های تجهیزات پزشکی به برخی از پزشکان توضیحاتی ارائه کرد و در عین حال نسبت به مصرف قرص ریتالین از سوی دانش آموزان و دانشجویان در ایام امتحانات هشدار داد.

 • صيانت بهبوديافتگان؛ از اولويت هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر است
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی صيانت و اشتغال زايي افراد بهبوديافته و خانواده هاي آسيب ديده از اعتياد را اولويت هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر دانست.

 • دلار، قیمت «شیشه» را سه برابر کرد
  رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از سه برابر شدن قیمت مخدر شیشه پس از افزایش نرخ دلار و برخی دیگر از ارزها خبر داد.

 • مبارزه همه جانبه با مواد مخدر، روانگردان ها و پیش سازها با رویکرد اجتماعی
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، با اشاره به تهیه اطلس اعتیاد استان بر اساس چشم انداز و افق برنامه ششم توسعه، مبارزه همه جانبه با مواد مخدر، روان گردانها و پیش سازها با رویکرد اجتماعی را از الویت های این برنامه استانی عنوان کرد.

 • ساماندهی ۴۰ هزار معتاد متجاهر در کشور
  معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تقویت سازمان‌های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: ساماندهی ۴۰ هزار معتاد متجاهر در سراسر کشور با استفاده از ظرفیت ان جی اوها انجام شده است.

 • مهر تایید بهزیستی بر آمار 10 هزار نفری دانش‌آموزان معتاد در کشور
  در حال حاضر آمار دانش‌آموزان معتاد همان آماری است که آموزش و پرورش منتشر کرده و بهزیستی به عنوان یکی از اعضای کارگروه مشارکت کننده در طرح «نماد»، مسئولیت رسیدگی به درمان دانش‌آموزانی را برعهده دارد که از بضاعت مالی مناسبی برخوردار نیستند.

 • تقویت سمن ها برای مبارزه با مواد مخدر الزامی است
  سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: تقویت و ارتقای سازمان های مردم نهاد به لحاظ کمی و کیفی برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با رویکرد پیشگیری از اعتیاد الزامی است.

 • رابطه جنون و اختلالات سایکوتیک با مواد مخدر صنعتی
  روانپزشک و رئیس بیمارستان رازی تبریز گفت: تاثیرات مواد مخدر صنعتی، هم در مصرف حاد و هم در مصرف مزمن بر روی مغز، اثرات متفاوتی می گذارند و دیده شده برخی از این مواد با اختلالات سایکوتیک و جنون ارتباط دارد.

 • قلیان و سیگار دروازه ورود به اعتیاد
  مدیرعامل مؤسسه زنان سرزمین خورشید گفت: سیگار و قلیان می توانند برای جوانان و نوجوانان گذری باشند که در آینده انتخاب‌های دیگری همچون اعتیاد داشته باشند.

 • همکاری خانه و مدرسه برای پیشگیری از اعتیاد
  مشاور فرهنگی رئیس جمهور درباره بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: همکاری خانه و مدرسه برای کنترل و پیشگیری از اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی کودکان ، نوجوانان و جوانان بسیار تاثیرگذار است و این امر باید مورد توجه اساسی قرار گیرد.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74579
 بازدید امروز : 75
 کل بازدید : 813485
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences