سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩
بروزرسانی
1399/07/27
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 134466 | کل بازدید : 1251890 
اخبار > استفاده از ظرفیت روانشناسان و جامعه‌شناسان در امر مبارزه با موادمخدر
 


 

نقش روانشناسان و جامعه شناسان در امر مبارزه با مواد مخدر

استفاده از ظرفیت روانشناسان و جامعه‌شناسان در امر مبارزه با موادمخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان گفت: از ظرفیت روانشناسان و جامعه‌شناسان در امر مبارزه با موادمخدر استفاده می‌شود تا با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، از شیوع بیشتر جوانان و نوجوانان به موادمخدر جلوگیری شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان گفت: از ظرفیت روانشناسان و جامعه‌شناسان در امر مبارزه با موادمخدر استفاده می‌شود تا با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، از شیوع بیشتر جوانان و نوجوانان به موادمخدر جلوگیری شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گلستان؛ محمود روحانی‌فر در جلسه شورا گفت: در خصوص استفاده از ظرفیت روانشناسان و جامعه‌شناسان در امر مبارزه با موادمخدر، تصمیمات جدیدی اتخاذ شده است تا با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، از شیوع بیشتر جوانان و نوجوانان و عموم مردم به موادمخدر جلوگیری شود.


وی افزود: در حوزه درمان و حمایت‌های اجتماعی، تیمی از نمایندگان دادستانی، نیروی انتظامی، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و شورای هماهنگی استان تشکیل و از مراکز درمانی استان بازدید شد که نتیجه آن، عدم مشاهده نشت متادون از مراکز استان بود.


دبیر شورا بیان کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا، در راستای طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر، 6 عملیات انجام شد که 136 نفر دستگیر شدند و پس از غربالگری 101 نفر در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان (توسکستان) تحت درمان قرار گرفتند.


روحانی‌فر در ادامه، ظرفیت پذیرش معتادان در این مرکز را صد نفر خواند و گفت: در تلاشیم از ظرفیت تبصره 2 ذیل ماده 16 استفاده کنیم تا بتوانیم تعداد دیگری از معتادان متجاهر را مداوا و درمان کنیم.


وی افزود: در حوزه فرهنگی و پیشگیری با حکم استاندار استان، مدیرکل بهزیستی استان به‌عنوان رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری منصوب شد که امیدواریم با انتصاب ایشان، شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

1399/07/18  -  ١٠:٠٦ / شماره خبر : ١٧٤٤٤ / تعداد نمایش : 26


خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم  - تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences