دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
بروزرسانی
1398/12/03
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 125469 | کل بازدید : 1126059 
اخبار > استقرار اتوبوس ویژه بی‌خانمان‌ها در تهران ، کارتن‌خواب‌ها را معرفی کنید
 


 

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی:

استقرار اتوبوس ویژه بی‌خانمان‌ها در تهران ، کارتن‌خواب‌ها را معرفی کنید

جهت شناسایی افراد بی‌خانمان و انتقال آنها در برخی از مناطق تهران از جمله دره فرحزاد و اسلام‌آباد چالش داریم که طی تفاهم با بخش غیردولتی و سمن‌ها تیم ویژه‌ای تشکیل شده است تا این افراد را شناسایی و به مراکز انتقال دهیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی از استقرار اتوبوس ویژه بی‌خانمان‌ها در تهران خبر داد و گفت: تیم‌های ویژه برای شناسایی کارتن خواب‌ها تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی درباره تمهیدات این سازمان جهت خدمت‌رسانی به افراد بی‌خانمان با توجه به کاهش محسوس دمای هوا از روز گذشته اظهار داشت: گرمخانه‌های تهران آماده ارائه خدمات به افراد بی‌خانمان است و آمادگی‌های لازم به صورت 100درصدی در این زمینه وجود دارد همچنین از شب گذشته افزایش پذیرش داشته‌ایم و تنها نگرانی‌مان این است که در برخی از نقاط تهران متوجه افراد بی‌خانمان نشویم

وی گفت: در صورتی که شهروندان متوجه حضور افراد بی‌خانمان شدند با شماره 137 تماس بگیرند تا ما اقدامات لازم را جهت انتقال آنها به گرمخانه‌ها انجام دهیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ادامه داد: تعداد گشت‌های سازمان جهت شناسایی و انتقال افراد بی‌خانمان افزایش یافته و دو برابر شده است و آمار آن از 15 تا 20 گشت به 40 واحد گشت رسیده است.

حسینی گفت: جهت شناسایی افراد بی‌خانمان و انتقال آنها در برخی از مناطق تهران از جمله دره فرحزاد و اسلام‌آباد چالش داریم که طی تفاهم با بخش غیردولتی و سمن‌ها تیم ویژه‌ای تشکیل شده است تا این افراد را شناسایی و به مراکز انتقال دهیم و این نخستین بار است که مأموریت راهبردی و عملیات میدانی را به سمن‌ها سپرده‌ایم.

وی اعلام کرد: تیم‌های ویژه در منطقه هرندی، شوش، خولازیر، دره‌فرحزاد و اسلام‌آباد مستقر شده‌اند تا در پاتوق بی‌خانمان‌ها حضور و اگر این افراد به گرمخانه‌ها نیامده‌اند اقدامات لازم را جهت نجات جان آنها انجام دهیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بیان داشت: این تیم‌ها تلاش می‌کنند که غذای گرم و پتو و لباس را به افراد بی‌خانمان که به گرمخانه نمی‌آیند برسانند چرا که برخی از این افراد به دلیل اینکه مصرف کننده شدید موادمخدر هستند تمایل به حضور در گرمخانه ندارند.

حسینی خاطرنشان کرد:‌از 15 آ‌بان همه گرمخانه پایتخت شبانه‌روزی شده و مشکل پذیرش افراد بی‌خانمان نداریم همچنین اتوبوس‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم که به صورت سیار اسکان بی‌خانمان‌ها را انجام دهند که این اتوبوس‌ها بیشتر در 5 منطقه که دچار چالش هستیم استقرار می‌یابد.

منبع :

1398/09/04  -  ١١:٤٧ / شماره خبر : ١٥٥٦٣ / تعداد نمایش : 59


خروج
دسترسی سریع

کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

آدرس : اوین بلوار دانشجو، خیابان کودکیار، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ساختمان فارابی، طبقه سوم  - تلفن های مرکز : 71732852-021 و 71732841-021

دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences