جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧

 • عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
  تغییرات جسمی و روانی، زیستی و ژنتیکی، همسالان، خانواده و نبود آگاهی و اطلاعات از عوامل موثر بر گرایش نوجوانان به اعتیاد می باشد، ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ والدین با نوجوان از مهم ترین روش های پیشیری می باشد.

 • عضو هیات مدیره انجمن روانپزشکان اروپا برای همکاری با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام آمادگی کرد
  عضو هیات مدیره انجمن روانپزشکان اروپا با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و ملاقات با دکتر" امیرمسعود عرب " رئیس این دانشگاه، آمادگی برای همکاری با مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را اعلام کرد.

 • ترک اعتیاد زنان دشوارتر است
  ترک اعتیاد زنان دشوارتر است/ برچسب زدن به زنان معتاد بیشتر از مردان است/مسئله اعتیاد مردانه دیده می‌شود/شناخت کافی به مقوله اعتیاد زنان نداریم/اعتیاد زنان قطعا تبعات گسترده ای دارد

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • دیدار نماینده دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد با ریس سازمان بازرسی کشور، پیرامون سیاست های مقابله با فساد
  نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان بازرسی کل کشور ملاقات و بر همکاری بیشتر پیرامون سیاست های مقابله با فساد تأکید کردند.

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

اشتغال زنان مهمترین اقدام دولت تدبیر و امید در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است
بحث مقابله با اعتیاد عزم ملی می‌خواهد و باید برای این حرکت بزرگ همدلی بوجود آید
صنایع دخانی نگران افزایش قیمت سیگار/افزایش مصرف قلیان در کشور
بیمه‌اعتیاد؛ گره‌ای که شاید بدست وزیر بهداشت باز شود
عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
کشورها باید به ایران در مبارزه با مواد مخدر کمک کنند
 • بحث مقابله با اعتیاد عزم ملی می‌خواهد و باید برای این حرکت بزرگ همدلی بوجود آید
  استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها، بیماری‌های مزمنی در بدن ایجاد می‌کنند که بسیار خطرناک است و باید مردم را در رابطه با آن آگاه کرد.

 • خانواده رکن مهم در پیشگیری از اعتیاد است
  اگر مبلغین بتوانند مردم را با عوارض و آسیب‌های جدی اعتیاد آشنا کنند، تعداد زیادی از افراد بیمار را می‌توان به سمت زندگی دوباره سوق داد، روحانیت جایگاه مهمی در هدایت و راهنمایی جامعه دارد و باید از این ظرفیت برای سلامت جامعه استفاده کرد.

 • ایران به پروتکل ریشه کنی تجارت غیرقانونی محصولات دخانی پیوست
  از اهداف این معاهده ریشه کنی تمام اشکال تجارت غیرقانونی فراورده‌های دخانی، اجرای موثر سیاست‌های کاهش تقاضا و عرضه محصولات دخانی با هدف کاهش مصرف دخانیات و حفظ سلامت همگانی است.

 • دوازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد در تاریخ 14 لغایت 16 شهریورماه برگزار شد
  دوازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد در تاریخ 14 لغایت 16 شهریورماه برگزار شد.

 • افزایش نرخ ارز تاثیری در قیمت موادمخدر نداشت
  تاکنون آمار یک میلیون بیمار در سامانه آیداتیس که به صورت کامل اجرایی شده، ثبت شده است و این سامانه کمک می‌کند تا اشراف نسبی نسبت به مصرف مواد، نوع درمان و همچنین مداخلات آن داشته باشیم.

 • صنایع دخانی نگران افزایش قیمت سیگار/افزایش مصرف قلیان در کشور
  در کشور با افزایش نرخ دلار، قیمت تمامی کالاهای اساسی افزایش یافت، اما سیگار افزایش قیمت کمتری داشت. این افزایش قیمتها چه درباره کالای اساسی و چه سیگار، از طریق مالیات رخ نداده است.

 • 23 درصد کارگران عسلویه معتادند
  کمپ ها در درمان اعتیاد هیچ اثربخشی ندارند و باید این موضوع را بپذیریم که دیگر زمان آزمون و خطا سپری شده است. به همین دلیل به سمت درمان اجتماع مدار رفتهایم زیرا اثربخشی این نوع درمان بیش از ۳۵ درصد است.

 • رسیدگی به معضلات مواد مخدر نیازمند یک متولی خاص است
  برای مدیریت در حوزه آسیب‌های اجتماعی و مخصوصا مواد مخدر باید از راهکارهای علمی استفاده کنیم به این صورت که ابتدا ریشه و علل گرایش جوانان جامعه به سمت مواد مخدر را بررسی و سپس برای رفع آن گام برداریم.

 • برای مقابله با اعتیاد باید شرایط اقتصادی مطلوب فراهم شود
  نماینده مردم درود و ازنا از توابع استان لرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: براي مقابله با اعتیاد بايد شرایط اقتصادی مطلوبی برای مردم جامعه فراهم شود تا آنان فرصت و مجالی برای مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی نداشته باشند.

 • جایگاه نخست ایران در کشف مخدر‌های جدید
  بنا به گزارش سازمان جهانی گمرک، در یک سال گذشته ۴۲۴ مورد بذر مخدر جدید تحت عنوان گل یا شاهدانه توسط گمرک ایران کشف شده است. پس از ایران بنگلادش ۱۳۱ مورد و قطر ۶۱ مورد کشفیات داشته اند.

 • اشتغال زنان مهمترین اقدام دولت تدبیر و امید در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است
  به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه بازدید از اورژانس اجتماعی شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت با حمایت ویژه از اورژانس 123 در صدد پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

 • بیمه‌اعتیاد؛ گره‌ای که شاید بدست وزیر بهداشت باز شود
  ستاد مبارزه با مواد مخدر به ما گفته اگر پروتکل درمانی اعتیاد را به وزارت بهداشت بفرستیم و وزیر بهداشت آن را ابلاغ کند، ممکن است مشکل بیمه درمان اعتیاد حل شود اما از دی ماه سال گذشته که پروتکل را ارسال کرده‌ایم، هنوز وزارت بهداشت آن را ابلاغ نکرده است.

 • کشورها باید به ایران در مبارزه با مواد مخدر کمک کنند
  کشورهایی که از فداکاری های چند دهه گذشته نیروهای امنیتی ایران در جلوگیری از انتقال مواد مخدر از طریق این کشور به کشورشان بیشترین سود را برده اند از ارایه حداقل کمک ها و فناوری ها به ایران برای مقابله با این جنایتکاران دریغ می کنند.

 • موافقت وزیر کشور برای راه‌اندازی دانشکده دو زبانه تخصصی درمان اعتیاد
  در کنگره 60، نوع نگاه به درمان اعتیاد متفاوت است و سطوح مختلف اجتماعی و اقتصادی از خدمات این کنگره بهرهمند میشوند؛ علاوه بر آن در کنگره 60، میان درمانهای مبتنی بر پزشکان و درمانهای مبتنی بر تجارب بهبودیافتگان، یک آشتی ایجاد شده است.

 • لزوم حمایت‌ ویژه از زنان در پاتوق‌ها
  در حال حاضر مراکزی تحت عنوان «مراکز رفاه کودک و خانواده» برای نگهداری از کودکان زنان شاغل که در طول مدت زمانی که در خانه حضور ندارند و در عین حال نگران نگهداری از فرزندشان هستند، راه اندازی شده است.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 87365
 بازدید امروز : 170
 کل بازدید : 895072
 بازدیدکنندگان آنلاين : 24

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences