چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧

 • چند مصرفی مواد مخدر عملکرد مغز را مختل می‌کند
  رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران گفت: چندمصرفی مواد مخدر سبب می‌شود مغز دچار مشکلات عملکردی و فیزیولوژیکی شود، در واقع کارکرد نادرست مغز بيشتر در قسمت‌های جلویی آن که در تصمیم‌گیری و قضاوت اهمیت دارد، اتفاق مي‌افتد.

 • علت مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکلی
  در روزهای اخیر شاهد خبرهای ناگواری در ارتباط با مرگ و میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرهای مختلف کشورمان بودیم.

 • اعتياد ارتباط مستقيمي با اختلالات روانپزشکی دارد
  دکتر علی فرهودیان در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد معتاد هنگام ترك موادمخدر دچار علائمي مي‌شود كه ممکن است حداکثر چند هفته به طول بیانجامد، ﻓﺮد ﺑﺘﺪرﻳﺞ ﺧﻮد را ﺑﺎ ﺷﺮايط جديد وﻓﻖ مي‌دهد اما پس از تمام شدن علائم ترك، علائم بیماری اعتیاد، يعني اختلالات رفتاری در فرد بروز مي‌كند.

 • عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
  تغییرات جسمی و روانی، زیستی و ژنتیکی، همسالان، خانواده و نبود آگاهی و اطلاعات از عوامل موثر بر گرایش نوجوانان به اعتیاد می باشد، ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ والدین با نوجوان از مهم ترین روش های پیشیری می باشد.

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

برای اولین بار با کمک خیریه‌ها در مناطق آسیب خیز به بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماع ورود میکنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور
برگزاری دوره آموزش تخصصي دو روزه، ويژه كارشناسان پژوهش و آموزش
نظام آموزشي و خانواده، همگام با تحولات جامعه جهاني باشد.
جمع‌آوری، نگهداری، درمان و رسیدگی به معتادان متجاهر اولویت نخست ستاد است
رقم پیشنهادی سازمان بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال آینده، روزانه بالای ۲۵ هزار تومان است
 • دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور
  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حوزه مواد مخدر بحث پیشگیری هیچ منافاتی با اقدامات مبارزه‌ای ندارد، ما چهار هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده‌ایم و اگر این مبارزه نبود الان مواد مخدر هم مانند سیگار و قلیان شده بود.

 • رقم پیشنهادی سازمان بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال آینده، روزانه بالای ۲۵ هزار تومان است
  معتقدیم در بحث معتادان متجاهر چون دولت، تکلیف ساماندهی آنان را به بهزیستی سپرده است بنابراین بودجه مذکور نیز باید به شکل تجمیع شده به بهزیستی پرداخت شود این درحالیست که بخشی از این بودجه در اختیار وزارت کشور و بخشی نیز در اختیار ستاد قرار می گیرد.

 • در حوزه اعتیاد ریفی تحت عنوان "هزینه درمان اعتیاد" قرار داده شده است.
  در ردیف‌های بودجه بهزیستی در حوزه اعتیاد ردیفی تحت عنوان «هزینه درمان اعتیاد» قرار داده شده است. بودجه اختصاص داده به این بخش رقم زیادی هم نیست و تنها حدود دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

 • ایجاد اشتغال برای آسیب دیدگان اجتماعی ناشی از مواد مخدر از سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر است
  معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ایجاد اشتغال برای آسیب دیدگان اجتماعی ناشی از مواد مخدر از سیاست های این ستاد است و در این راستا پارسال 10 هزار فرصت شغلی برای بهبود یافتگان ایجاد شد.

 • گل" دومين ماده مصرفي در بين جوانان استان است
  سرپرست دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مركزي گفت: امروز ماده مخدر "گل" با عدم آگاهي نوجوانان و جوانان از عوارض آن، دومين ماده مصرفي در کشور مي‌باشد.

 • برگزاری دوره آموزش تخصصي دو روزه، ويژه كارشناسان پژوهش و آموزش
  مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر از برگزاری دوره آموزش تخصصي دو روزه، ويژه كارشناسان پژوهش و آموزش دبيرخانه ستاد و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های کشور در تهران خبر داد.

 • نظام آموزشي و خانواده، همگام با تحولات جامعه جهاني باشد.
  يك كارشناس رسانه، اعتياد را از بزرگترین معضلات دنیای معاصر خواند و گفت: از ظرفيت شبكه‌هاي اجتماعي مي‌توان در جهت ارائه آموزش‌هاي صحيح پيشگيري از اعتياد به نوجوانان و جوانان كه روزانه چند ساعت از وقت خود را در آن می‌گذرانند، استفاده كرد.

 • جایی برای متجاهران ایدزی نیست؟
  سازمان بهزیستی خود مجری نگهداری از معتادان متجاهر مبتلا به بیماری نیست و مراکزی که این افراد را نگهداری، مراقبت و آموزش طرف قرار داد سازمان بهزیستی هستند.

 • جمهوری اسلامی ایران با همه توان با معضل مواد مخدر مقابله می کند
  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ايران با همه توان با معضل مواد مخدر مقابله می‌کند، تأکید کرد: كشورهای دنیا بايد مسئوليت خود را بپذيرند و سهم خود را در مبارزه جهاني با مواد مخدر ادا كنند.

 • تعدد و تکثر متولیان فرهنگی در شهرداری
  باید سهم شهرداری تهران در پازل فرهنگی کشور و تهران مشخص شود و به اندازه نقش آن پاسخگو باشد اما اکثر ظرفیت‌های فرهنگی در سایر بخش‌ها است اما در زمان پاسخگویی معاونت اجتماعی و فرهنگی سیبل می‌شود.

 • برای اولین بار با کمک خیریه‌ها در مناطق آسیب خیز به بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماع ورود میکنیم.
  معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، گفت: برای اولین بار با کمک خیریه‌ها در مناطق آسیب خیز به بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد ورود می‌کنیم.

 • جمع‌آوری، نگهداری، درمان و رسیدگی به معتادان متجاهر اولویت نخست ستاد است
  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه وجود معتادان متجاهر امنیت روانی جامعه را برهم می‌زند، گفت: جمع‌آوری، نگهداری، درمان و رسیدگی به معتادان متجاهر اولویت نخست ستاد است که اجرای آن باید در کوتاه‌مدت انجام شود.

 • لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ فضای مجازی برای اصلاح باورهای غلط در خصوص مواد مخدر
  در دومین جلسه هیات اندیشه‌ورز ستاد مبارزه با مواد مخدر بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی به‌منظور اصلاح باورهای غلط در خصوص مصرف مواد مخدر تاکید شد.

 • نقش شورای شهر در توانمندسازی ساکنان مناطق حاشیه‌نشین در مقابل اعتیاد
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: شورای اسلامی شهر می‌تواند در توانمندسازی ساکنین مناطق حاشیه‌نشین و در معرض خطر در مقابل آسیب اعتیاد نقش بسیار مهمی ایفا کند.

 • انواع مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بسیار تخریب‌کننده هستند
  استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس سابق انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: انواع مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بسیار تخریب‌کننده هستند و تجربه یک‌بار مصرف این مواد باعث شعله ور شدن بیماری‌های روانی می‌شود.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 90258
 بازدید امروز : 45
 کل بازدید : 942592
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences